Projekti

Oslo osta

Norvēģijas koka granulas aizvieto akmeņogles Roterdamā.

Sadarbība ar Oslo ostu Hallgruppen uzcēla noliktavu projekta ietvaros uz Ormsundkajas, kur plāns bija videi draudzīgs koka granulu eksports ar akmeņoglēm darbināmai spēkstacijai Nīderlandē. Projekta mērķis bija samazināt klimata emisijas, aizvietojot akmeņogles ar granulām, lai samazinātu CO2 emisijas Roterdamā par 140 000 tonnām.

Lai granulas saglabātu savu kvalitāti un sniegtu maksimālu enerģijas atdevi, ir ļoti svarīgi granulas uzglabāt pareizi. Tas ir tieši tas, ko Hallgruppen kravas noliktavas ēka var nodrošināt. Papildus atbilstošai uzglabāšanai, fabrikas ēka izrādīs lielāku uzmanību zemesgabala kaimiņiem. Saskaņā ar plānu 70 000 tonnas koka granulu tiks eksportētas uz Roterdamu Nīderlandē ar videi draudzīgu jūras transportlīdzekli.

Kravas uzglabāšanas noliktavas ēka ir 40x63x10m liela r iekšējo platību 2500 m2. Tai ir 8 metrus augstas iekšējās lielapjoma sienas, kuru dimensijas ir izveidotas, lai uzglabātu granulas 8 metru augstumā. Kravas uzglabāšanas noliktavas ēkā var tikt uzglabāti arī citi beramie materiāli, tādi kā mēslojums, apmetums, sāls un smiltis. Tas ir attiecīgi atzīmēts ar dažādām krāsām uz halles lielapjoma sienām. Kravas uzglabāšanas ēkas priekšpusē ir liela atvere, lai varētu veiktu tiešu iekraušanu kuģī, izmantojot teleskopisko iekrāvēju. Teleskopiskais iekrāvējs ir elektrisks un mobils iekraušanas konveijers, kas samazina nepieciešamību izmantot krāvējus ar riteņiem. Noliktava ir uzstādīta uz jau izveidotas piestātnes zonas, kas nav radījusi negatīvu ietekmi veģetācijai vai kultūras pieminekļiem, kas bija Plānošanas un būvniecības aģentūras prasība.

Kravu uzglabāšanas noliktavas ēkas uzstādīšana aizņēma apmēram 6 nedēļas.